Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info. FATIMA - RÓŻANIEC
Parfia Rzymskokatolicka w Pustkowie Osiedlu
OKRES WIELKANOCNY Wtorek, 23 Kwiecień 2019 - 113 dzień w roku - godz.20:06:12 Tydzień: 17
FATIMA - RÓŻANIEC  
Tajemnice Radosne | Tajemnice Bolesne | Tajemnice Chwalebne | Tajemnice Światła

Na ogół najwięcej trudności sprawia ludziom wypełnienie ostatniego warunku, tzn 15 minut rozmyślania. Zwróćmy jednak uwagę, iż Maryja obiecała, że będzie nam towarzyszyć w czasie tej medytacji. Z tego powodu 15 minut rozmyślania w pierwszą sobotę miesiąca ma tak wielką wartość. Jest prawdziwą szkołą modlitwy, w której nauczycielką jest sama Królowa Nieba. Doświadczają tego wszyscy, którzy już praktykują to nabożeństwo. Warto więc zdobyć się na ten wysiłek i spełnić żądania Matki Bożej w takiej formie, jaką Ona sama nam podała.

Zamieszczamy rozważania 15 tajemnic różańca. Podsuwając pewne myśli, stawiając problemy, chcemy ułatwić samodzielną medytację, osobiste nawiązanie kontaktu z Matką Bożą. Mogą one posłużyć jako pomoc zarówno w indywidualnym, jak i wspólnym odprawianiu nabożeństw pierwszosobotnich.

Tekst należy czytać powoli, pozostawiając chwile ciszy, aby dać czas do skupienia się na poszczególnych punktach rozmyślania i na osobistą refleksję. Na początku wzbudzamy intencję wynagradzającą, prosimy o światło Ducha Świętego i o pomoc Matkę Bożą, na przykład:

Przyszliśmy w pierwszą sobotę miesiąca, aby spełnić prośbę Matki Bożej z Fatimy i wynagrodzić Jej Niepokalanemu Sercu. Tak, jak życzyła sobie Maryja przystąpiliśmy do sakramentu pokuty i przyjęliśmy Pana Jezusa w komunii św. Teraz poprośmy Matkę Bożą, aby towarzyszyła nam w czasie tego piętnastominutowego rozważania. Oddajmy Jej nasze myśli, pragnienia i uczucia i starajmy się słuchać tego, co chce nam powiedzieć...

Matko Boża, oddajemy Ci nasze serca. Oczyść je, rozpal miłość. Wyproś nam światło Ducha Świętego, abyśmy mogli poznać wolę Bożą i wypełnić ją z Twoją pomocą. Dzisiaj będziemy rozważać tajemnicę... Na poszczególne miesiące można wybrać tajemnice związane z danym okresem liturgicznym. (np. tajemnica III, radosna - w adwencie i okresie Bożego Narodzenia, tajemnice bolesne - w Wielkim Poście, tajemnica I, chwalebna - na Wielkanoc, tajemnica V, chwalebna - w październiku, tajemnica II, chwalebna - w listopadzie, tajemnica III, bolesna - w Święto Chrystusa Króla).

Jeżeli nabożeństwo odbywa się w kościele pod przewodnictwem kapłana, najlepiej odprawić je przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Powrót do strony głównej